Jesteś tutaj: Stałe zadaszenia Zadaszenie Glass Cube

Zadaszenie Glass Cube

Przestrzeń pełniąca funkcję użytkową i dekoracyjną, wizualnie formująca strefę odpoczynku w obrębie ogrodu to nowoczesne rozwiązanie dla osób, pragnących stworzyć spójne połączenie domu z otaczającą go naturą. Zabudowa tarasu bezpiecznym szkłem hartowanym i aluminium to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na zamknięcie przestrzeni przydomowej z zachowaniem lekkości konstrukcji, uzyskanie najlepszego, naturalnego oświetlenia oraz prostej, geometrycznej formy, która nie zdominuje otoczenia.

Alternatywne zadaszenie tarasu – aluminium, szkło hartowane

Mała architektura ogrodowa dotychczas kojarzona była z solidną, półotwartą konstrukcją, odporną na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, zadaszoną panelami z poliwęglanu lub tkanin. Alternatywnym rozwiązaniem dla popularnych aranżacji pokryć dachowych altan, werand i innych zabudowań użytkowych jest szkło bezpieczne, znane potocznie jako hartowane. Na zadaszenie tarasu wykorzystuje się nowoczesne, kilkumilimetrowe płaty przeźroczystego materiału, który przepuszcza naturalne światło, jednocześnie chroniąc przed zmianami pogodowymi oraz solidne profile aluminiowe.

Efekt wizualny i funkcjonalny – mała zabudowa przyszłości

Zadaszenie szklane tarasu materiałem hartowanym i aluminium gwarantuje nowoczesny wygląd architektury przydomowej, podkreśla jej ponadczasowy charakter, tworząc harmonijną całość zarówno z innowacyjną geometrią zabudowań, jak i otoczeniem budynku. Duża przejrzystość hartowanej tafli powoduje, że solidna, aluminiowa konstrukcja podtrzymująca wydaje się lekka, otwarta, wręcz organiczna w swej kompozycji.

Taras ze szkła hartowanego i aluminium to projekt aktualny, odpowiadający wiodącym trendom architektury przydomowej. Zadaszenie szklane tarasu to przemyślany zabieg, dzięki któremu obrys przestrzeni mieszkalnej nie kończy się wraz ze ścianami budynku, a w elastyczny i ciągły sposób łączy z ogrodem, tworząc otwartą przestrzeń wypoczynkową z dostępem światła słonecznego i świeżego powietrza.

W zgodzie z naturą

Dom przestaje być stałą, schematyczną budowlą, w której ściany zewnętrzne zamykają obrys przestrzeni użytkowej. Współczesne projekty twórczo i funkcjonalnie zespalają część dzienną z ogrodową, tworząc prywatny, jednocześnie eklektyczny i minimalistyczny salon na łonie natury. By żyło się piękniej, lepiej, wygodniej.

 

Właściwości:

 • Konstrukcja wykonana z ekstrudowanego aluminium,
 • Możliwość lakierowania proszkowego na dowolny kolor RAL,
 • Występuje w wersji przyściennej,
 • Konstrukcja wyposażona w zintegrowany system odprowadzania wody,
 • Odporność na czynniki atmosferyczne,
 • możliwość wykonania w różnych wymiarach i formach,

 

Dodatkowe wyposażenie

 • Roleta rzymska to roleta przeciwsłoneczna zabezpieczająca przestrzeń pod zadaszeniem od promieni słonecznych. Roleta skutecznie obniży temperaturę pod zadaszeniem w gorące dni.
 • Veranda to system przeznaczony jest do przesłonięcia ogrodów zimowych oraz stałych zadaszeń. Wyposażona w tkaniny odbijające światło słoneczne zapewni odpowiednią temperaturę pod zadaszeniem tarasu.
 • Punktowe oświetlenie LED montowane w belkach poprzecznych przeciwwietrznych. Regulacja natężenia światła za pomocą pilota.
 • Promiennik ciepła to skuteczny sposób na przedłużenie sezonu tarasowego. Jest to urządzenie przetwarzające energię elektryczną w ciepło. Ogrzewa organizmy żywe oraz przedmioty, a nie powietrze, przez co jest oszczędny, a przyjemne ciepło odczuwa się od razu po uruchomieniu promiennika.
 • Osłony ZIIIP to roleta tekstylna zabezpieczająca pergolę przez silnym wiatrem, zmienną temperaturą, deszczem, a także przez komarami. Dodatkowo rolet zapewni poczucie prywatności i intymności.
 • Zabudowa szklana bezramowa jest to elegancka i funkcjonalna zabudowa tarasu, która pozwoli osłonić się przed warunkami atmosferycznymi przy jednoczesnym zachowaniu bliskości przyrody. System przesuwnych paneli z hartowanego szkła, poruszających się za pomocą wózków jezdnych jest bardzo prosty i lekki w użytkowaniu. Zabudowa pozwala przedłużyć sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
 • Czujniki pogodowe to wygoda oraz bezpieczeństwo. Czujnik deszczu, wiatru oraz śniegu zapewnia zamkniecie dachu lub rolet bocznych w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
 • Sterowanie za pomocą smartphona umożliwia zdalne sterowanie pergolą. Dowolnie programowanie, tworzenie harmonogramów i scenariuszy za jednym kliknięcie smartfonu. Wybranie sceny „wieczór” włącza promienniki ciepła na wybraną temperaturę, włącza nastrojowe oświetlenie, zamyka zewnętrze rolety, zamyka dach oraz włącza przyjemną muzykę, a to wszystko bez wstawania z fotela.

 

Kolory konstrukcji (cała paleta kolorów RAL, malowanie proszkowe)

 

Kolory poliweglanu komorowego

 

Kolory szkła

Galeria

Naszą przewagę budujemy dzięki jakości

Ponad 30 lat doświadczenia