Zadaszenie tarasu – dodatkowa przestrzeń domu

Mieszkańcy domów jednorodzinnych lub bliźniaków z ogrodem mają przed sobą fantastyczną wizję spędzania ciepłych, letnich dni pośród własnej zieleni. Taras jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy korzystać z uroków natury, ale jednocześnie mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujemy. Stworzenie dodatkowej przestrzeni w ogrodzie, przy kuchni lub salonie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla miłośników spotkań towarzyskich jak i dla osób kochających ciszę i spokój. Taras pozwala nam wyjść z kubkiem kawy w ręku i delektować się pięknem natury, ale także zorganizować grilla dla znajomych czy uroczystość rodzinną na łonie przyrody.

kskluzywna pergola bioklimatyczna wolnostojąca z zabudową boczną szkłem bezpiecznym
Fotografia Biznesowa Inwestycji – Marcin Tarkowski – Piximo

Często jednak sam taras nie wystarcza, aby cieszyć się naturą. Duże nasłonecznienie czy opady uniemożliwiają spędzanie czasu na dworze. Jednak jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy stworzyć odpowiednie zadaszenie, tworząc w ten sposób dodatkową przestrzeń domu, z której możemy korzystać niezależnie od pogody.

Jakie zadaszenie wybrać na taras?

Rozwiązań jest tak naprawdę mnóstwo, ale ostateczna decyzja zależy wyłącznie od naszych potrzeb i możliwości. Możemy wybrać zarówno konstrukcje drewniane jak i aluminiowe. Konstrukcje z zadaszeniem w formie rozsuwanej tkaniny lub ruchomych paneli. Możemy także zdecydować się na zadaszenie stałe: pokryte poliwęglanem lub szkłem bezpiecznym. System lameli sprawia, że możemy regulować je zgodnie z aktualnymi potrzebami. Można zostawić je całkowicie otwarte, wybrać odpowiedni kąt nachylenia, który ochroni nas przed intensywnym słońcem lub zamknąć w przypadku nagłego deszczu. W ten sposób mamy możliwość dostosowywania zadaszenia do aktualnych warunków atmosferycznych.

pergola aluminiowa, pełniąca dodatkową przestrzeń użytkową na tarasie

Innym rozwiązaniem jest wybór konstrukcji tarasu z zadaszeniem ze szła hartowanego, na które dodatkowo nakładany jest przezroczysty materiał. materiał ten chroni przez szkodliwymi promieniami UV. Całość chroni równie skutecznie przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i opadami.

Niezależnie od wyboru konstrukcji, każdą z nich można wyposażyć także w dodatkowe akcesoria. Akcesoria zapewnią maksymalny komfort naszej przydomowej przestrzeni: dodatkowe oświetlenie, rynny, ruchome ścianki lub regulowane lamele jako zabudowa boczna zadaszenia.