Pergola lamelowa czy tkaninowa?

Chcąc wybrać odpowiednie zadaszenie dla swojego tarasu, mamy wybór pomiędzy dwoma najczęściej wybieranymi rozwiązaniami – pergoli lamelowej oraz tkaninowej. Niezależnie od wyboru, pozwoli ona korzystać z tej wyjątkowej przestrzeni przez cały rok. Bez względu na warunki atmosferyczne. W tym krótkim tekście dowiedzą się Państwo, jaki typ konstrukcji będzie najlepiej dostosowany do poszczególnych wymagań jej użytkowników – zapraszamy.

pergola lamelowa na tarasie, biała

Pergole lamelowe

Właściciele domów z ogrodem, którzy chcą zaaranżować przestrzeń tarasu, stają przed podstawowym pytaniem: pergola lamelowa czy tkaninowa? Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Zadaszenia wykonane z aluminiowych paneli świetnie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku przestrzeni nowoczesnych. Lamele wyposażone są w system do automatycznej regulacji. System pozwala na dopasowanie kąta nachylenia piór do aktualnego nasłonecznienia czy innych warunków pogodowych. Tego rodzaju konstrukcja wyróżnia się zatem przede wszystkim nowoczesnym designem. Także ceną i odpowiednią funkcjonalnością. Jednak nie tylko ona może być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Pergole tkaninowe

Piękne rozwiązanie dla funkcjonalnych tarasów w stylu klasycznym. Zadaszenie wykonane z najwyższej jakości tkaniny może być równie odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, do wyboru mają Państwo konstrukcje z dwoma rozwiązaniami: ręcznym lub automatycznym systemem sterowania tkaniną. Niezależnie od wyboru, lekkie i klasyczne zadaszenie pozwoli cieszyć się dodatkową przestrzenią domową. Zarówno w letni, słoneczny dzień, jak i podczas deszczowych, jesiennych wieczorów.

pergola tarasowa otwierana z oświetleniem

Którą pergolę wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań, oczekiwań oraz od możliwości naszej przetrzeni. Dla tarasów urządzonych w stylu nowoczesnym zdecydowanie lepiej sprawdzi się konstrukcja lamelowa. Do ogrodów klasycznych polecana jest natomiast konstrukcja z zadaszeniem tekstylnym. Choć ten typ pergoli równie dobrze może być wykorzystany na tarasach w stylu rustykalnym, minimalistycznym czy glamour. Każda konstrukcja może zostać wyposażona w dodatkowe funkcje. Mogą to być: zabudowa boczna, oświetlenie, rolety zacieniające, system audio czy czujniki pogody.