Jaką wybrać zabudowę boczną tarasu: szkło czy refleksole?

Właściciele domów z ogródkiem poszukują rozwiązań, które zapewnią im maksymalny komfort korzystania z tej wyjątkowej przestrzeni. Poza dopasowanym do naszych potrzeb zadaszeniem, taras można wyposażyć także w boczną osłonę. Osłona ta skutecznie ochroni nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Jaki rodzaj zabudowy bocznej wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który, mamy nadzieję, będzie pomocny przy wyborze odpowiedniej zabudowy bocznej tarasu.

kskluzywna pergola bioklimatyczna wolnostojąca z zabudową boczną szkłem bezpiecznym
Fotografia Biznesowa Inwestycji – Marcin Tarkowski – Piximo

Zabudowa boczna tarasu ze szkła

Jedną z metod ochrony, która może zostać w pełni dopasowana do potrzeb każdego, jest zabudowa boczna ze szkła bezpiecznego. Elementy konstrukcji mogą być rozsuwane na jedną lub obie strony, a ich ilość i wielkość dostosowana jest do Twojej przestrzeni na tarasie. Szklane panele pozwalają na podziwianie piękna otaczającej nas natury, bez względu na warunki zewnętrzne, a w szczególności zacinający deszcz lub wiatr. Dzięki wykonaniu konstrukcji bez użycia dodatkowych ram sprawiają wrażenie lekkości i podkreślą nowoczesny charakter przestrzeni. Szklane elementy są trwałe i łatwe w pielęgnacji.

Zabudowa boczna tarasu za pomocą rolety typu refleksola

Jest to najbardziej popularny i jednocześnie innowacyjny materiał, który zapewnia komfort i jednocześnie energooszczędność. Refleksole to nowoczesny system zaciemnień zewnętrznych, które skutecznie chronią przestrzeń tarasu przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Pozwalają one ograniczyć korzystanie z klimatyzacji wewnątrz obiektu. Roleta ekranowa mocowana jest u góry konstrukcji. Za odpowiednie napięcie oraz pozycję refleksoli odpowiadają boczne prowadnice. Roleta może być sterowana ręcznie lub elektrycznie, za pomocą pilota. Refleksole szczególnie sprawdzą się w przypadku ogrodów usytuowanych od południowo-zachodniej strony świata. Mogą one posłużyć także jako moskitiera chroniąca przed insektami.

przyścienna pergola tarasowa z elektrycznie sterowanym dachem

Którą zabudowę wybrać?

Ostateczny wybór będzie zależał tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. To, co różni oba te rozwiązania to fakt, że refleksole po zwinięciu w kasecie stają się praktycznie niewidoczne. Są także tańszym rozwiązaniem od szklanych paneli. Sprawdzą się głównie w roli ochrony przed słońcem.

Zabudowa ze szkła jest natomiast doskonałą propozycją dla osób, które poszukują eleganckich i trwałych rozwiązań. Szkło skutecznie ochroni przestrzeń ich tarasu przed deszczem i wiatrem.