Jesteś tutaj: Blog

Blog

Zadaszenie tarasu – dodatkowa przestrzeń domu

Mieszkańcy domów jednorodzinnych lub bliźniaków z ogrodem mają przed sobą fantastyczną wizję spędzania ciepłych, letnich dni pośród własnej zieleni. Taras jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy korzystać z uroków natury, ale jednocześnie mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujemy. Stworzenie dodatkowej przestrzeni w ogrodzie, przy kuchni lub salonie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla miłośników spotkań towarzyskich jak i dla osób kochających ciszę i spokój.

Rodzaje zadaszeń tarasu - jakie z nich wybrać?

Postawienie pergoli jest jednym z najpopularniejszych sposobów na znaczące zwiększenie funkcjonalności tarasu. Wytrzymałe zadaszenie pozwala domownikom spędzić przyjemnie czas na zewnątrz nawet wtedy, kiedy pogoda przestaje być idealna. Na rynku dostępne są obecnie rozmaite modele dostosowane zarówno do mniejszych jak i większych przestrzeni. Osoby posiadające większy taras mogą rozważyć kupno zadaszenia wyposażonego dodatkowo w ścianki boczne. Takie rozwiązanie gwarantuje zarówno większą prywatność oraz kameralność spotkań, a także znakomicie chroni przed wiatrem.

Pergola lamelowa czy tkaninowa?

Chcąc wybrać odpowiednie zadaszenie dla swojego tarasu, mamy wybór pomiędzy dwoma najczęściej wybieranymi rozwiązaniami pergoli: lamelowej oraz tkaninowej. Niezależnie od wyboru, pozwoli ona korzystać z tej wyjątkowej przestrzeni przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. W tym krótkim tekście dowiedzą się Państwo, jaki typ konstrukcji będzie najlepiej dostosowany do poszczególnych wymagań jej użytkowników - zapraszamy.

Zadaszenie stałe czy otwierane? Jakie wybrać?

Projektując swoją przestrzeń zewnętrzną chcemy zadbać zarówno o jej komfort, jak i piękny wygląd. Przydomowe tarasy otwarte lub z zadaszeniem to miejsce, które można zaplanować w sposób dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań: może znaleźć się na nim zarówno przestrzeń wypoczynkowa w postaci wygodnych kanap, jak i miejsce do spędzenia czasu w gronie najbliższych przy komplecie jadalnianym. Taras to także fantastyczne miejsce do spędzania czasu z dzieckiem. Wystarczy wybrać rozwiązania, które odpowiadają naszym aktualnym potrzebom.

Jaką wybrać zabudowę boczną tarasu: szkło czy refleksole?

Właściciele domów z ogródkiem poszukują rozwiązań, które zapewnią im maksymalny komfort korzystania z tej wyjątkowej przestrzeni. Poza dopasowanym do naszych potrzeb zadaszeniem, taras można wyposażyć także w boczną osłonę, która skutecznie ochroni nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Jaki rodzaj zabudowy bocznej wybrać?

Naszą przewagę budujemy dzięki jakości

Ponad 30 lat doświadczenia