Jesteś tutaj: Blog Zadaszenie stałe czy otwierane? Jakie wybrać?

Zadaszenie stałe czy otwierane? Jakie wybrać?

Projektując swoją przestrzeń zewnętrzną chcemy zadbać zarówno o jej komfort, jak i piękny wygląd. Przydomowe tarasy otwarte lub z zadaszeniem to miejsce, które można zaplanować w sposób dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań: może znaleźć się na nim zarówno przestrzeń wypoczynkowa w postaci wygodnych kanap, jak i miejsce do spędzenia czasu w gronie najbliższych przy komplecie jadalnianym. Taras to także fantastyczne miejsce do spędzania czasu z dzieckiem. Wystarczy wybrać rozwiązania, które odpowiadają naszym aktualnym potrzebom.

Jedyną z pierwszych decyzji, jaką musimy podjąć przy wyborze konstrukcji jest właśnie rodzaj jej zadaszenia: stały lub otwierany. Każde z nich i zalety charakteryzuje się czym innym, dlatego, aby ułatwić Państwu decyzję stworzyliśmy krótki poradnik.

Co możemy uzyskać stosując zadaszenie stałe?M

Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na całoroczną ochronę tarasu przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu nie straszne będą nam ani intensywne promienie słoneczne latem, ani deszczowa aura jesienią, ani nawet śnieg zimą. Istnieją także konstrukcje z możliwością montażu bocznych ścian, które pozwolą stworzyć ogród zimowy i cieszyć się pięknem natury oraz komfortowymi warunkami w nawet najchłodniejsze dni.

Przy zastosowaniu konstrukcji pokrytej stałym dachem, nie ma możliwości otwarcia przykrycia. Nie ma tez możliwości sterowania kątem padania promieni czy częściowego osłonięcia tarasu. Dlatego wśród propozycji producentów znajdują się pokrycia stałe z takich materiałów jak poliwęglan, który może mieć kolor przezroczysty, mleczny lub dymiony a także szkło bezpieczne - wszystkie z możliwością dodatkowego osłonięcia wybraną tkaniną w formie rolety lub innym materiałem odbijającym światło.

Co możemy uzyskać stosując zadaszenie otwierane?

To doskonała alternatywa dla osób poszukujących uniwersalnych rozwiązań. Tego rodzaju zadaszenie, pozwala całkowicie je otworzyć i cieszyć się promieniami słońca w letnie dni. W razie niepogody możliwe jest natomiast osłonięcie wnętrza tarasu, chroniąc go przed opadami. Istnieją także konstrukcje, w których możliwe jest osłonięcie bocznych ścian, zapobiegając nieprzyjemnemu wiatrowi.

Pamiętajmy jednak, że gdy chcemy osłonić się przed warunkami atmosferycznymi, każdorazowo musimy rozwinąć przykrycie. Z pomocą przychodzą nam jednak nowoczesne technologie, umożliwiające automatyczne sterowanie lamelami lub tkaniną. Tak więc, to jaki rodzaj zadaszenia wybierzemy (stały czy otwierany) zależy przede wszystkim od naszych upodobań i potrzeb.

Naszą przewagę budujemy dzięki jakości

Ponad 30 lat doświadczenia