Jesteś tutaj: Blog Pergola lamelowa czy tkaninowa?

Pergola lamelowa czy tkaninowa?

Chcąc wybrać odpowiednie zadaszenie dla swojego tarasu, mamy wybór pomiędzy dwoma najczęściej wybieranymi rozwiązaniami pergoli: lamelowej oraz tkaninowej. Niezależnie od wyboru, pozwoli ona korzystać z tej wyjątkowej przestrzeni przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. W tym krótkim tekście dowiedzą się Państwo, jaki typ konstrukcji będzie najlepiej dostosowany do poszczególnych wymagań jej użytkowników - zapraszamy.

Pergole lamelowe

Właściciele domów z ogrodem, którzy chcą zaaranżować przestrzeń tarasu, stają przed podstawowym pytaniem: pergola lamelowa czy tkaninowa? Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Zadaszenia wykonane z aluminiowych paneli świetnie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku przestrzeni nowoczesnych. Lamele wyposażone są w system do automatycznej regulacji, który pozwala na dopasowanie kąta nachylenia piór do aktualnego nasłonecznienia czy innych warunków pogodowych. Tego rodzaju konstrukcja wyróżnia się zatem przede wszystkim nowoczesnym designem, ceną a także odpowiednią funkcjonalnością. Jednak nie tylko ona może być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Pergole tkaninowe

Piękne rozwiązanie dla funkcjonalnych tarasów w stylu klasycznym. Zadaszenie wykonane z najwyższej jakości tkaniny może być równie odporne na warunki atmosferyczne, co aluminiowe panele. Dodatkowo, do wyboru mają Państwo konstrukcje z dwoma rozwiązaniami: ręcznym lub automatycznym systemem sterowania tkaniną. Niezależnie od wyboru, lekkie i klasyczne zadaszenie pozwoli cieszyć się dodatkową przestrzenią domową zarówno w letni, słoneczny dzień, jak i podczas deszczowych, jesiennych wieczorów.

Którą pergolę wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań, oczekiwań oraz od możliwości naszej przetrzeni. Dla tarasów urządzonych w stylu nowoczesnym zdecydowanie lepiej sprawdzi się konstrukcja lamelowa. Do ogrodów klasycznych polecana jest natomiast konstrukcja z zadaszeniem tekstylnym, choć ten typ pergoli równie dobrze może być wykorzystany na tarasach w stylu rustykalnym, minimalistycznym czy glamour. Każdy z rodzajów konstrukcji może zostać wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak zabudowa boczna, oświetlenie, rolety zacieniające, system audio czy czujniki pogody.

Naszą przewagę budujemy dzięki jakości

Ponad 30 lat doświadczenia