Jesteś tutaj: Blog Jaką wybrać zabudowę boczną tarasu: szkło czy refleksole?

Jaką wybrać zabudowę boczną tarasu: szkło czy refleksole?

Właściciele domów z ogródkiem poszukują rozwiązań, które zapewnią im maksymalny komfort korzystania z tej wyjątkowej przestrzeni. Poza dopasowanym do naszych potrzeb zadaszeniem, taras można wyposażyć także w boczną osłonę, która skutecznie ochroni nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Jaki rodzaj zabudowy bocznej wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który, mamy nadzieję, będzie pomocny przy wyborze odpowiedniej zabudowy bocznej tarasu.

Zabudowa boczna tarasu ze szkła

Jedną z metod ochrony, która może zostać w pełni dopasowana do potrzeb każdego jest zabudowa boczna ze szkła. Elementy konstrukcji mogą być rozsuwane na jedną lub obie strony, a ich ilość i wielkość dostosowana jest do Państwa przestrzeni na tarasie. Szklane panele pozwalają na podziwianie piękna otaczającej nas natury, bez względu na warunki zewnętrzne, a w szczególności zacinający deszcz lub wiatr. Dzięki wykonaniu konstrukcji bez użycia dodatkowych ram sprawiają wrażenie lekkości i podkreślą nowoczesny charakter przestrzeni. Szklane elementy są trwałe i łatwe w pielęgnacji.

Zabudowa boczna tarasu za pomocą rolety typu refleksola

Jest to najbardziej popularny i jednocześnie innowacyjny materiał, który zapewnia komfort i jednocześnie energooszczędność. Refleksole to nowoczesny system zaciemnień zewnętrznych, które skutecznie chronią przestrzeń tarasu przed intensywnymi promieniami słonecznymi, pozwalając ograniczyć korzystanie z klimatyzacji wewnątrz obiektu. Roleta ekranowa mocowana jest u góry konstrukcji, a za odpowiednie napięcie oraz pozycję refleksoli odpowiadają boczne prowadnice. Roleta może być sterowana ręcznie lub elektrycznie, za pomocą pilota. Refleksole szczególnie sprawdzą się w przypadku ogrodów usytuowanych od południowo-zachodniej strony świata. Mogą one posłużyć także jako moskitiera chroniąca przed insektami.

Którą zabudowę wybrać?

Ostateczny wybór będzie zależał tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. To, co różni oba te rozwiązania to fakt, że refleksole po zwinięciu w kasecie stają się praktycznie niewidoczne. Są także tańszym rozwiązaniem od szklanych paneli i sprawdzą się głównie w roli ochrony przed słońcem.

Zabudowa ze szkła jest natomiast doskonałą propozycją dla osób, które poszukują eleganckich i trwałych rozwiązań, które skutecznie ochronią przestrzeń ich tarasu przed deszczem i wiatrem.

Naszą przewagę budujemy dzięki jakości

Ponad 30 lat doświadczenia